Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
POSLAŤ TIP
02.06.2015
Xénia,Oxana

Americké korytnačky našli svoj raj: Jar si užívajú v Michalovciach!

Diskusia (1)
Americké korytnačky našli svoj raj: Jar si užívajú v Michalovciach! V Michalovciach sa usadili americké korytnačky.Autor: ee
21.04.2012, 12:00 | Zakázaní votrelci. V Michalovciach sa usalašili americké korytnačky. Okupujú jazierko Baňa, kde prežili aj tohtoročnú krutú zimu. 

Majitelia ich kedysi povyhadzovali, teraz dorástli aj do 30 cm a stali sa miestnou atrakciou. Pre doterajších obyvateľov jazera sú však veľkou hrozbou.

Korytnačky písmenkové ozdobné v týchto dňoch vyliezajú zo svojich zimných skrýš a vyhrievajú sa na slniečku. Pritom sú už päť rokov zakázané. „Ani registrovaní chovatelia nemôžu odchovávať nové jedince,“ vysvetľuje zoologička Zuzana Argalášová zo Štátnej ochrany prírody. „Je to nepôvodný druh. Požiera najmä naše obojživelníky a plazy,“ pokračuje zoologička. Na slobodu ich kedysi vyhodili nezodpovední chovatelia.

Cudzokrajným návštevníkom sa zapáčilo v jazierku Baňa. Cudzokrajným návštevníkom sa zapáčilo v jazierku Baňa.Autor: ee
„Ľudia, ktorí korytnačku písmenkovú nájdu vo voľnej prírode, by mali kontaktovať obvodný úrad životného prostredia, prípadne Štátnu ochranu prírody,“ dodáva Z. Argalášová. Chovom odchytených korytnačiek je poverená Zoo Bojnice.

Autor: Nový Čas, ee
dnes 06:19 Promi Nevlastný otec Kardashianok sa ukázal svetu ako žena: Volajte ma Caitlyn!

Nevlastný otec Kardashianiek sa po prvýkrát odhalil v plnej kráse ako transsexuál. 

Nevlastný otec Kardashianok sa ukázal svetu ako žena: Volajte ma Caitlyn!
Tomáš Záborský si splnil sen: Po čom srdce nášho reprezenanta pišťalo už od detstva?

Splnil sa mu hudobný sen.

Pellegriniho partička cestovala do Číny: V lietadle si dopriali občerstvenie za tisíce eur!

Pekná sumička. Predseda parlamentu Peter Pellegrini sa minulý týždeň vrátil zo štvordňovej služobky v Číne.

NAJNOVŠIE Z RUBRIKY
Rozkošných chlpáčov pomaly schováte do dlane: Sme najmenší psíci Slovenska!

Čivava Gina má vážnu konkurenciu! Po tom, čo Nový Čas uverejnil fotku minipsíka Giny, zaplavili našu redakciu fotografie ďalších malých chlpáčov, ktorí sú dokonca ešte menší.

Chcela to zakryť, ale diváci si to všimli: Čaká Andrea Belányiová druhé dieťa?

Moderátorka jojkárskeho spravodajstva Andrea Belányiová (39), ktorá už skoro dva roky randí s uznávaným právnikom Miroslavom, sa akosi zaguľatila. 

O afrických migrantov sa SR netrhá

Počty zachránených utečencov z lodiek v Stredozemnom mori lámu rekordy – za jeden deň ich už bolo viac ako štyritisíc. Slovensko...